• нба лига

Ново правило во НБА: Невакцинираните кошаркари нема да бидат платени, Ирвинг може да остане без 15 милиони долари

НБА лигата и Унијата на кошаркари денеска постигнаа договор според кој секој кошаркар кој ќе пропушти натпревар бидејќи не е вакциниран, нема да биде платен за тој натпревар. Според медиумите во САД, повеќе од 90 проценти од кошаркарите во НБА лигата се вакцинирани, но и понатаму има одреден број на играчи кои одбиваат да се …

Ново правило во НБА: Невакцинираните кошаркари нема да бидат платени, Ирвинг може да остане без 15 милиони долари Read More »