• нападнале

Двајца браќа нападнале полициска патрола

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против две лица за кривично дело – Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста. – Двајцата браќа од струшко Велешта, на возраст од 24 и18 години, на 15 јуни заеднички нападнале двајца полициски службеници од ОВР Струга кои вршеле контрола на патниот сообраќај. Притоа, осомничените ги удирале …

Двајца браќа нападнале полициска патрола Read More »