Обвинетата за убиството на Ким Џонг-нам прогласена виновна за „нанесување повреда”

Виетнамката Доам Ти Хуонг, која беше обвинета за убиство на полубратот на јужнокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, Ким Џонг-нам, денеска беше прогласена за виновна за „нанесување повреда”. Како што јави ДПА, Судот во малезискиот главен град Куала Лумпур ја изрече оваа пресуда откако Обвинителството во договор со 30-годишната Доам се согласи да го промени обвинителниот акт …

Обвинетата за убиството на Ким Џонг-нам прогласена виновна за „нанесување повреда” Read More »