• накит

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки

Штипските полицајци го фатија разбојникот кој на дрзок начин им го крадеше златниот накит на повозрасни жени низ улиците во Штип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во соопштението наведува дека од слобода е лишен 18 годишниот Е.А, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „разбојништво” и кривично дело „тешка кражба” на дрзок начин извршени …

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки Read More »