• МЗТ Скопје Аеродром

МЗТ Скопје падна во Битола, Пелистер го доби првото големо дерби

Кошаркарите на Пелистер славеа на првото големо дерби во новата сезона во Суперлигата откако со 82:79 го совладаа актуелниот шампион МЗТ Скопје. „Металците“ во дуелот на екипите кои ќе играат во АБА2 лигата, настапија десеткувани, тренерот Дарко Радуловиќ не можеше да смета на седум кошаркари, но и покрај тоа три четвртина беа рамноправен противник. Домаќинот …

МЗТ Скопје падна во Битола, Пелистер го доби првото големо дерби Read More »