• мотор запорожје

Манасков и Веспрем ќе играат за четвртата титула во СЕХА лигата

По петти пат во својата историја Веспрем од Унгарија ќе игра во финалето на СЕХА Газпром лигата, а таму в недела од 19.00 часот ќе се соочи со ППД Загреб. Во денешното второ полуфинале на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) Веспрем со резултат 36:29 триумфираше над Мотор Запорожје, по првите 30 минути со 20:14. Најрасположен …

Манасков и Веспрем ќе играат за четвртата титула во СЕХА лигата Read More »