• Мостар

Откако дербито во БиХ беше прекинато, запален автомобилот во кој беше судијата на мечот

По прекинатиот дерби натпревар од првенството во Босна и Херцеговина помеѓу ФК Вележ и ФК Борац во Мостар, автомобил со претставници на тамошната Фудбалска федерација бил пресретнат синоќа на враќање кон Сараево, потврдено е од Министерството за внатрешни работи на ХНК. – Синоќа во 23.45 часот на главниот пат М-17 во тунелот Лендава помеѓу Јабланица …

Откако дербито во БиХ беше прекинато, запален автомобилот во кој беше судијата на мечот Read More »