• мкц

ВИДЕО: Винилот е во мода, грамофонските плочи популарни кај младите скопјани

Љубителите на звукот на грамофонските плочи денеска се собраа во голем број пред МКЦ во Скопје каде по петти пат се одржа Винил Конвенција посветена на сите колекционери и љубители на винили. На овој настан посветен на пасијата нареченa винил можеа да се најдат стари плочи и понови изданија на култните светски рок бендови, џез …

ВИДЕО: Винилот е во мода, грамофонските плочи популарни кај младите скопјани Read More »