• мишел платини

УЕФА ја призна грешката: Нема повеќе да гледаме вакво Европско првенство

Првиот човек на УЕФА, Словенецот Александар Чеферин, истакна дека системот на натпреварување што сега го следиме на Европското првенство нема да се повтори. Првиот човек на европскиот фудбал вели дека ЕП во 12 градови не е лоша идеја, но е тешко да се постигне организациски и е проблем и за навивачите. Идејата за играње на …

УЕФА ја призна грешката: Нема повеќе да гледаме вакво Европско првенство Read More »