• милорад стојмановски

Вакц-инаетчии

Општина Арачиново со само 9,7 отсто целосно имунизирано население има најмал опфат на вакцинирани во земјава, покажува статистиката на Министерството за здравство. На второто место според стапката на вакцинација е Студеничани со 10,5 отсто. Според изјавата за „Дојче веле“ на градоначалничката на Арачиново Миликије Халими, одѕивот на нејзините сограѓани е слаб, и покрај апелите на …

Вакц-инаетчии Read More »