• михајло михајловски

Михајловски: Очекувам од Владата, институциите, градот, да го помогнат овој проект на Вардар1961

Денеска РК Вардар1961 ги претстави новите дресови за сезоната 2021/2022, а воедно беа споделени очекувањата пред следните предизвици. Претседателот на клубот, Михајло Михајловски имаше важна информација која сакаше да ја сподели пред медиумите и јавноста дека натпреварот од четвртфиналето во СЕХА лигата против ППД Загреб од Хрватска може да се игра со присуство на публика. …

Михајловски: Очекувам од Владата, институциите, градот, да го помогнат овој проект на Вардар1961 Read More »