• МИА од Атина

Нови ковид-правила во Грција, преку апликација ќе се проверуваат сертификатите за вакцинација

Преку специјалната апликација „Covid free”, сопствениците на ноќните клубови, кафулињата и рестораните ќе ги проверуваат сертификатите за вакцинација или прележан Ковид-19 на гостите, кои ќе бидат задолжителни за внатрешните делови, каде што дозволено е само седење, согласно новите одлуки на грчката Влада што од петок 16 јули стапуваат во сила и ќе важат до 31 …

Нови ковид-правила во Грција, преку апликација ќе се проверуваат сертификатите за вакцинација Read More »