• мешков брест

Со навивачи е полесно, Вардар преку Мешков до прв триумф во Лигата на шампионите

Ракометарите на Вардар ја остварија првата победа во новата сезона во Лигата на шампионите, откако во второто коло го совладаа Мешков Брест со 35:27. Најавите на тренерот Веселин Вујовиќ дека Вардар не е Вардар без навивачите, односно Комитите, уште еднаш се потврдија како точни. Поддршката од навивачите не изостана, а ракометарите им се оддолжија со …

Со навивачи е полесно, Вардар преку Мешков до прв триумф во Лигата на шампионите Read More »