• мелбурн

Ѓоковиќ сепак нема да ја брани титулата на „Австралија опен“?

Само вакцинирани тенисери и тенисерки ќе можат да настапат на грен слем турнирот „Австралија опен“, како што веќе е најавено. Неизвесно дали првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ја брани титулата во Мелбурн. На таа тема зборуваше тенискиот експерт Богдан Обрадовиќ за српските медиуми откри дека тој и Новак имаат слично размислување на темата вакцинација. – …

Ѓоковиќ сепак нема да ја брани титулата на „Австралија опен“? Read More »