Бразилецот го нападна Ѓоковиќ: Ме провоцираше на теренот

Новак Ѓоковиќ утринава се пласира и во второто четвртфинале на Олимписките игри во Токио, откако по сингл, истото го стори и во мешани двојки. Ѓоковиќ заедно со Нина Стојановиќ славеше над Бразилците Марсело Мело и Луиза Стефани со 6:3,6:4, а по мечот бразилскиот тенисер го нападна Новак. Мело смета дека Ѓоковиќ го провоцирал на теренот, …

Бразилецот го нападна Ѓоковиќ: Ме провоцираше на теренот Read More »