• марина

ВИДЕО | И јахтата на бившиот на Северина изгоре во страшниот пожар кај Сплит: Милан Поповиќ се огласи

Во пристаништето Каштела во Каштел Гомилица, Хрватска, синоќа, на 29 мај, околу 20:15 часот избувнал пожар на повеќе бродови. Пожарот избувнал на 15-метарска јахта, по што се проширил и на околните бродови, што резултирало со пет целосно уништени јахти. Еден од нив му припаѓа и на српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, поранешниот партнер на хрватската пејачка …

ВИДЕО | И јахтата на бившиот на Северина изгоре во страшниот пожар кај Сплит: Милан Поповиќ се огласи Read More »