• македонија ѓорче петров

Тасевски: Амбициите се секогаш високи, Македонија ЃП ветува беспоштедна борба!

После репрезентативната пауза во претстојниот викенд ќе продолжат возбудувањата на домашната сцена со натпреварите од Првата македонска лига. Македонија Ѓорче Петров во минатото коло од најсилниот шампионат триумфираше со резултат 1:2 над Ренова. Водеа „гипсарите“ со голот на Шефити, но гостите со погодоците на Алексовски и Силва Дос Сантос. Играчите предводени од тренерот Жикица Тасевски …

Тасевски: Амбициите се секогаш високи, Македонија ЃП ветува беспоштедна борба! Read More »