• магазин слајдер

ФОТО: Една од најубавите спортистки на светот одбила да се соблече за „Плејбој“

Алиса Шмит е германска атлетичарка која ќе се натпреварува на Олимписките игри во штафетата 4х400 метри. Кога едно спортско списание официјално ја прогласи за најзгодна спортистка на светот пред неколку години, 22-годишната Шмит рече: „Не знам зошто ја добив оваа титула. Спортот е, се разбира, на прво место“.   View this post on Instagram   …

ФОТО: Една од најубавите спортистки на светот одбила да се соблече за „Плејбој“ Read More »