• лук

Рецепт за дождлив ден: Пилешко со 40 чешниња лук

Овој рецепт за пилешки поткопани со многу лук е совршен за дождлив ден во кој можете комотно да останете дома и да уживате во сонливите ефекти на силниот зачин.  Потребни состојки: – 2 лажици маслиново масло – 8 поткопани – 40 чешниња лук – Сол и црн пипер – 1 дл бело вино Подготовка: Зачинете …

Рецепт за дождлив ден: Пилешко со 40 чешниња лук Read More »