• лига 1

ВИДЕО: Дрим-тимот на ПСЖ на колена, Рен им го нанесе првиот пораз на Меси, Нејмар и Мбапе

Фудбалерите на Рен во деветтото коло од француската Лига 1 го приредија најголемото изненадување победувајќи го фаворитот ПСЖ со 2:0. Ова е прв пораз сезонава за тимот полн со фудбалски ѕвезди како Лионел Меси, Нејмар, Килијан Мбапе, Серхио Рамос. Иако доминираа во поголем дел од натпреварот, „светците“ најчесто се закануваа преку Нејмар и Меси, но …

ВИДЕО: Дрим-тимот на ПСЖ на колена, Рен им го нанесе првиот пораз на Меси, Нејмар и Мбапе Read More »