Крем супа со лук

Состојки: 10 чешниња лук 1 лажица брашно 700 мл супа од коцка 1 главица кромид 100 мл бело вино половина лажичка мелени чили пиперчиња половина лажичка маслиново масло магдонос, сол, бибер Подготовка: Во тенџере на загреано масло го додаваме сечканиот кромид, малку посолуваме и пржиме на тивко додека не омекне. Потоа го додаваме иситнетиот лук, …

Крем супа со лук Read More »