• краставици

Тајна состојка за највкусна салата од краставици

Свежите краставици се послужуваат како освежувачки и крцкав додаток со разни јадења, а особено оние добро зачинетите.  Тие одлично се согласуваат со сосови на база на јогурт, а претставуваат и одлична намирница за салата што можете да ја послужите со само малку сол и бибер. Но, ако сакате да го подобрите вкусот на свежите краставици …

Тајна состојка за највкусна салата од краставици Read More »