• кралско семејство

Меган Маркл денес го слави својот 40-ти роденден: Членовите на кралското семејство со официјални честитки

Војвотката од Сасекс и сопругата на принцот Хари, актерката Меган Маркл денеска полни 40 години. Како ќерка на афроамериканка и татко белец, Меган цел живот се борела со разни расистички провокации, почнувајќи од детството во Калифорнија до Холивуд, каде што имало малку простор за неа од самиот почеток, како што призна и самата Меган во …

Меган Маркл денес го слави својот 40-ти роденден: Членовите на кралското семејство со официјални честитки Read More »