• ковид

Нови 185 случаи на коронавирус и 12 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.876 тестирања, а регистрирани се 185 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 99, Велес и Кочани – по 14, Кавадарци – 12, Штип – 11, Свети Николе – 8, Куманово – 6, Охрид – 5, Струмица – …

Нови 185 случаи на коронавирус и 12 починати лица Read More »