• ковид болница тетово

Очевидец од Тетово: Што можевме помогнавме, страшно беше, вадевме тела од болницата

Џемил Зибери, очевидец од вчерашната несреќа во Тетово, за „Слободен печат“ изјави дека помогнале колку што можеле, а состојбата во болницата била страшна. „Излеговме надвор кога го видовме пожарот, од третиот прозорев од внатрешната страна. Истрчавме да помогнеме, јас се јавив на службите на ЕВН. Заедно со колегите истрчавме да ја изгасиме струјата. Што можевме …

Очевидец од Тетово: Што можевме помогнавме, страшно беше, вадевме тела од болницата Read More »