• КК Куманово

Заврши евро-приказната и за кошаркарите на Куманово

Долго време се подготвуваа, а мошне кратко траеше „престојот“ на кошаркарскиот клуб Куманово во Европа. Денеска во четвртфиналето од квалификациската група од ФИБА Евро Купот, која се игра во холандскиот Гронинген, „сино-белите“ загубија од австрискиот Гмунден Сванс со резултат 60:83. Многу брзо влегоа во двоцифрена негатива влегоа кошаркарите на Куманово 2009 во овој дуел. По …

Заврши евро-приказната и за кошаркарите на Куманово Read More »