ВИДЕО | Направете плазма коцки со путер од кикиритки, прсти ќе излижете

Бисквитите, односно плазмата, на секој деликатер им дава посебен вкус, па така и на овие колачи. Особено кога ќе се спои со путер од кикиритки – добивате неодолив колач, прстите да ги излижете. Состојки: – 300 гр мелена плазма – 400 гр шеќер во прав – 200 гр путер – 300 гр путер од кикиритки …

ВИДЕО | Направете плазма коцки со путер од кикиритки, прсти ќе излижете Read More »