• КФСМ

КК Работнички: Кошарката не е мегдан на силеџии!

Денеска беа соопштени казните за инцидентот во Битола во натпреварот помеѓу КК Пелистер и КК Работнички, а се огласија и од скопскиот клуб со соопштение. Во прашање е инцидент во кој неслужбени лица вршеле притисок и имале вербален напад на полувремето од натпреварот одигран во петокот. Во продолжение ви го пренесуваме соопштението од КК Работнички: …

КК Работнички: Кошарката не е мегдан на силеџии! Read More »