• Кевин Њокас

ВИДЕО: Њокас го постигна четвртиот најубав гол на колото во Лигата на шампионите

Кевин Њокас имаше фантастично деби пред навивачите на Вардар во Лигата на шампионите постигнувајќи осум гола во победата на „црвено-црните“ од 35:27 над Мешков Брест. Со играта против Мешков, Кевин Њокас покажа дека заминувањето на Едуардо Гурбиндо нема да се почувствува на играта на Вардар, а за тоа колку беше добар Французинот, најдобро покажува податокот …

ВИДЕО: Њокас го постигна четвртиот најубав гол на колото во Лигата на шампионите Read More »