• келнерка

ФОТО: Изел два хот-догa и оставил бакшиш од 16.000 долари

Муштерија во ресторан за брза храна во американската сојузна држава Њу Хемпшир оставил дарежлив бакшиш од 16.000 долари за два хот-дога со помфрит, објавија американските медиуми. Човекот седнал во градината на ресторанот, нарачал два хот дога. Испил и кока-кола, пиво и текила, што сѐ заедно го чинело 37 долари. Покрај платената сметка следувал и бакшиш …

ФОТО: Изел два хот-догa и оставил бакшиш од 16.000 долари Read More »