• Каролина Гочева

ФОТО | Сите погледи вперени во Каролина Гочева: Холивудска дива на црвениот тепих на отворањето на „Браќа Манаки“

Нашата позната пејачка, Каролина Гочева заблeска на црвениот тепих на отворањето на „Браќа Манаки“ Гордата битолчанка блескаше во креакција на македонската дизајнерка Јована Филиповиќ во елегантен црн фустан со долги ракави, висок шлиц и длабоко деколте. Совршената фризура и шминка на пејачката беше дело на артистите Октај Сејди и Ксенија Вангеловска, а сето тоа да …

ФОТО | Сите погледи вперени во Каролина Гочева: Холивудска дива на црвениот тепих на отворањето на „Браќа Манаки“ Read More »