• карабах

ЛШ: Црвена звезда може со Олимпијакос, а Адеми против Карабах или Молде!

Денеска во Нион се дознаа двојките во плеј-офот како последна пречка за влез во групите на Лигата на шампионите. Црвена звезда доколку во третото квалификациско коло ја елиминира кипарската Омонија, следен противник ќе го има Олимпијакос. Динамо Загреб на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми во плеј-офот ќе игра со подобриот од дуелот Карабах-Молде, но претходно Хрватите …

ЛШ: Црвена звезда може со Олимпијакос, а Адеми против Карабах или Молде! Read More »