• кандидат

ВИДЕО: Кандидатот за гувернер на Лос Анџелес нападнат со јајца

Републиканскиот кандидат за гувернер Лери Елдер доби жесток пречек на улиците во Венис, Лос Анџелес, Калифорнија, откако тој беше нападнат од страна на жена која носи маска од горила на главата, пренесува Си-Би-Ес Лос Анџелес. Како што може да се види на видеото, жената на велосипедот прво вербално го нападнала Елдер, а потоа фрли јајце …

ВИДЕО: Кандидатот за гувернер на Лос Анџелес нападнат со јајца Read More »