• Калиопи Букле

ВИДЕО | Калиопи во спомен на Марина Туцаковиќ: Ти благодарам за овие стихови, му благодарам на небото што душата ми ја допре

Нашата позната пејачка Калиопи Букле на својот инстаграм – профил сподели видео од нејзин настап на кој изведува песна чии стихови се напишани од најпознатиот југословенски, а потоа српки текстописец Марина Туцаковиќ.   View this post on Instagram   A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official) Авторка на многу популарни хитови на музичари од поранешна Југославија …

ВИДЕО | Калиопи во спомен на Марина Туцаковиќ: Ти благодарам за овие стихови, му благодарам на небото што душата ми ја допре Read More »