• кадети

Кадетите второпласирани на ЕХФ шампионатот во Скопје

Денеска во големото финале на ЕХФ шампионатот во Скопје во салата „Борис Трајковски“ со резултат 35:33 загуби македонската кадетска репрезентација од Полска. Овие две селекции се сретнаа и во групната фаза кога играчите предводени од селекторот Кирил Лазаров беа подобри со 30:25. Во текот на првото полувреме и двете репрезентации се менуваа во водство не …

Кадетите второпласирани на ЕХФ шампионатот во Скопје Read More »