• југославија

Прв докажан случај за трговија со бебиња во Србија: Млаѓан по 40 години ги дознал вистинските родители

Млаѓан Радивојевиќ од Алексинац денеска се појави во Крушевац со биолошка сестра и ДНК анализа, со што се потврдува дека бил украден како бебе и предаден на друго семејство, пренесува Мондо.рс. Пред четири години, тој поднел кривична пријава до „Здружението за вистина и правда за бебиња“ дека бил киднапиран. Засега, Млаѓан е првата личност за …

Прв докажан случај за трговија со бебиња во Србија: Млаѓан по 40 години ги дознал вистинските родители Read More »