• ју ту

ФОТО | Славниот Боно Вокс пристигна во Сараево, обожавателите го пречекаа со аплауз и овации

Боно Вокс, фронтменот на култниот бенд „Ју Ту“ со својата сопруга денеска пристигна во Сараево во рамките на 27-то издание на Сараевскиот филмски фестивал (СФФ), како негов почесен гостин. Славниот музичар со прочуениот режисер Вим Вендерс прошета по специјалниот црвен тепих. Фотографијата од Боно ја објави Мирсад Пуриватра, директор на СФФ на Инстаграм.   View …

ФОТО | Славниот Боно Вокс пристигна во Сараево, обожавателите го пречекаа со аплауз и овации Read More »