Јогурт лепињи

Состојки: 550 гр брашно 300 мл јогурт 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол 1 лажичка сода бикарбона 1 лажичка прашок за пециво масло за пржење Подготовка: Во подлабок сад ставете го јогуртот, додајте ги шеќерот, солта, содата, прашокот за пециво и измешајте. Постепено додавајте го брашното и замесете помеко тесто. Тестото ставете го во најлонска …

Јогурт лепињи Read More »