• јадење

ВИДЕО | Баба од Грција го „спушти“ на земја славниот готвач: Гордон Ремзи поцрвене од срам

Една постара жена на Санторини на урнебесен начин ја дала својата оценка за кулинарските вештини на славниот готвач Гордон Ремзи – лоша рецензија за салса „верде“ што се подготвува за јадење со ракчиња. Светски познатиот готвач во рамките на својата емисија со двајца колеги патува низ Грција и готви автентични локални јадења. Во една епизода, …

ВИДЕО | Баба од Грција го „спушти“ на земја славниот готвач: Гордон Ремзи поцрвене од срам Read More »