• Изет Меџити

„Алмакос“: Изет Меџити дал рок до 15 јуни Ахмети да ги избрка Груби и Османи

До 15 јуни да ги избрка Бујар Османи и Артан Груби од Владата и од ДУИ, побарал потпретседателот на партијата Изет Меџити од лидерот на ДУИ Али Ахмети, во спротивно ќе се соочи со независни кандидатури за градоначалници во Сарај, Чаир, Кичево и Тетово, објави порталот на албански јазик „Алмакос“. „Потпретседателот на ДУИ Изет Меџити Меџити …

„Алмакос“: Изет Меџити дал рок до 15 јуни Ахмети да ги избрка Груби и Османи Read More »