• хот дог

ВИДЕО: „Кралот на хот-дозите“ си ја одбрани титулата со изедени рекордни 76 сендвичи

Светскиот шампиот во јадење на хот-дози Џои Честнат си го соборил сопствениот светски рекорд. Тој за 10 минути проголтал 76 виршли и лепчиња за време на натпреварот „Nathan’s Famous International Hot Dog Eating Contest“, пренесува „CNN“. Ова е 14-ти пат највисоко рангираниот јадач на хот-дози во светот да ја освои титулата во последните 15 години, …

ВИДЕО: „Кралот на хот-дозите“ си ја одбрани титулата со изедени рекордни 76 сендвичи Read More »