• химна

ВИДЕО: Каква грешка на организаторите на ЕП, на Словенците им ја пуштија српската химна

Денеска на програмата се полуфиналните натпревари на Европското првенство во одбојка, еден од домаќините Полска игра против Словенија, а актуелниот европски шампион Србија ќе се соочи со Италија. Првото полуфинале на Европското првенство во одбојка помеѓу Полска и Словенија имаше непријатна увертира за Словенците, бидејќи домаќинот, односно организаторите на ЕП, наместо нивната химна, ја пуштија …

ВИДЕО: Каква грешка на организаторите на ЕП, на Словенците им ја пуштија српската химна Read More »