• ХЕРА

ХЕРА за скандалот со извидниците: Сексуалното образование не е играчка!

Асоцијацијата за здравствена едукација ХЕРА денес се огласи со апел институциите по допрен глас итно постапување и целосно да го расветлат и разрешат случајот поврзан со извидничкиот настан Sex Scouts and Rock n Roll, за кој во вторникот беше известено во медиумите. Станува збор за сведоштво на родител кој го споделува искуството на неговото дете …

ХЕРА за скандалот со извидниците: Сексуалното образование не е играчка! Read More »