Иванишевиќ доби специјален подарок од Новак

Новак Ѓоковиќ вчера по шести пат триумфираше на Вимблдон и со тоа дојде до 20 грен слем трофеј во кариерата откако во финалето го совлада Матео Беретини во четири сета. Со новиот триумф, Ѓоковиќ се израмни со Рафаел Надал и Рожер Федерер по бројот на освоени грен слем титули, но за два месеци ќе има …

Иванишевиќ доби специјален подарок од Новак Read More »