• глума

Адвокатот на Мика Алексиќ со шокантна изјава: Му останаа уште неколку месеци живот, срцето му работи само 20 отсто

Сопственикот на школата за глума, Мирослав Мика Алексиќ (69), кој е осомничен за сексуално злоставување на ученички, има големи здравствени проблеми и неговото срце работи само 20 отсто, изјавил неговиот адвокат Зоран Јаковoљевиќ во утринската програма за телевизија „Хепи“, пишува „Курир.рс“. На Алексиќ во петокот му бил продолжен поради постоење на посебни околности кои укажуваат …

Адвокатот на Мика Алексиќ со шокантна изјава: Му останаа уште неколку месеци живот, срцето му работи само 20 отсто Read More »