• гфк осогово

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Екипата на Вождовац од Белград се апсолутни шампиони на социјалните мрежи, иако во фудбалот немаа забележителни резултати. Вождовац во чии редови настапува нашиот интернационалец Марко Ѓорѓиевски ремизираше 1:1 на домашен терен со Чукарички за моментно осмо место на табелата со 38 бодови. Pokušao sam da izguglam "Makedonski klubovi koji su na Tviteru bolji od Voždovca" …

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО) Read More »