• фудбалска репрезентација на македонија

Николов: Потребна ни е победа над Лихтенштајн за поголема самодоверба

Фудбалерот на Шериф Тираспол, Бобан Николов смета дека фудбалската репрезентација на Македонија е поквлаитетна од Лихтенштајн, но истото мора да по потврди и на теренот во Вадуз. Македонија во квалификациите за пласман на СП 2022 година кое ќе се одржи во Катар, на седми октомври му гостува на Лихтенштајн, по што за четири дена подоцна …

Николов: Потребна ни е победа над Лихтенштајн за поголема самодоверба Read More »