• фудбалер

Играше со ракометната репрезентација на Хрватска на Светско првенство, а сега стана фудбалер

Јерко Матушиќ со репрезентацијата на Хрватска до 19 години триумфира на СП во Тунис, со А репрезентацијата настапи на Светското првенство во Франција 2017 година, а сега и се врати на првата љубов – фудбалот. Матулиќ кој има 31 година и во кариерата настапуваше за ППД Загреб, Шамбери, Нант, Азоти и Висла, одлучи да стане …

Играше со ракометната репрезентација на Хрватска на Светско првенство, а сега стана фудбалер Read More »