• Франциск

Папата Франциск се чувствува добро по извршената операција

Операцијата врз папата Фрациско е успешно завршена и тој се чувствува добро, соопшти Ватикан. Папата Франциско беше примен во римска болница вчера попладне поради закажана операција на дебелото црево. Портпаролот на Ватикан Матео Бруни изјави дека 84-годишниот папа страда од „симптоматска дивертикуларна стеноза” на дебелото црево. Операцијата беше извршена во римската болница Гемели, институција каде …

Папата Франциск се чувствува добро по извршената операција Read More »