• Финале

Европа ќе има нов шампион во одбојка, Италија и Словенија во битка за златото

Денеска во второто полуфинале на Европското првенство во одбојка во машка сениорска конкуренција репрезентацијата на Италија во полскиот Катовице со резултат 3:1 славеше против Србија во сетови 29:27, 25:22, 23:25 и 25:18. Најефикасен во победничките редови беше Микелето со 23 поени, 17 беа дело на Пинали, а на спротивната страна Ковачевиќ имаше 16 поени, три …

Европа ќе има нов шампион во одбојка, Италија и Словенија во битка за златото Read More »